Marketing treści – JAK TWORZYĆ WARTOŚCIOWY CONTENT

Marketing treści – JAK TWORZYĆ WARTOŚCIOWY CONTENT

Dużo mówi się o wartościowym contencie w ostatnim czasie, nie tylko wśród marketerów. Nic dziwnego, każdy chce się przebić w świecie online, a atrakcyjne treści to klucz do sukcesu – poczynając od aspirujących Influencerów, blogerów, na przedsiębiorcach kończąc.

W czasach kiedy zasypywani jesteśmy informacjami, niezmiernie trudnym zadaniem jest tworzenie treści, które wyróżnią się na tle całej masy. Ważne jest również wzięcie pod uwagę zjawiska zwanego FOMO (ang. Fear Of Missing Out), to nic innego jak obawa przed tym, że coś może nam umknąć. FOMO możesz wykorzystać w komunikacji, żeby przyspieszyć podjęcie decyzji zakupowej, zawiększyć zaangażowanie odbiorców np. pisząc, że Twoja oferta jest ograniczona czasowo lub że na Twoje szkolenie zostały już ostatnie wolne miejsca. 

Pocieszający jest też fakt, że można nauczyć się tego w jaki sposób tworzyć wartościowy content, aby ludzie chcieli czytać i co najważniejsze reagować na niego.

Poza tym, że istotne jest to co i jak komunikujesz, content to również format. Możesz pisać posty na blogu, publikować treści w mediach społecznościowych (treść, zdjęcia, video, stories itd.), nagrywać podcasty, filmy lub tworzyć animacje. Wszystko to są treści. Najbardziej pożądane ostatnio są wszelkie formy video i podcasty. Algorytmy Facbooka i Instagrama szaleją z radości jak wrzucasz nagranie w stories, nagrywasz live czy prowadzić kanał na IGTV. Najlepiej jak przeplatasz różne formy contentu w mediach społecznościowych. 

biznes online

6 NAJWAŻNIEJSZYCH ZASAD MARKETINGU TREŚCI

1. Znasz już swojego docelowego Odbiorcę ? Jeśli nie to koniecznie to nadrób, bez tego będziesz tworzyć content w ciemno bez większych efektów – szkoda Twojego czasu. Wiedząc czego potrzebuje Twój Odbiorca i w czym możesz mu pomóc, jesteś w stanie wykreować content, który wzbudzi zainteresowanie, spowoduje że wejdzie on z Tobą w interakcję. 

2. Zaprojektuj treść – nie wystarczy napisać post, bo jeśli będzie on zbitą treścią, gdzie nic się nie wyróżnia, gdzie nie ma punktów zaczepienia, po któych prowadzisz czytelnika, to wiedz że albo przeczyta pierwsze zdanie, albo nic. Dziś czytamy “po łebkach”, skanujemy treści, dlatego że żyjemy w pędzie i trochę ma tu również znaczenie FOMO – obawiamy się że coś innego może nam umknąć. Używaj zdjęć, nagłówków, pogrubień tekstu, koloru. 

3. Dawaj wartość – edukuj, pomagaj, informuj, wzbudzaj emocje. Tych haseł chyba nie muszę rozwijać, ten punkt jest mocno związany z zasadą nr 1

4. Angażuj Odbiorcę – zadawaj pytania, poruszaj tematy na które inni będą chcieli się wypowiadać. Oczywiście staraj się nie odbiegać od tematyki Twojej marki.

5. Włączaj emocje używając sformułowań tj. “niepowtarzalny”, “genialny”, “wyśmienity” itp. Dodawaj “!” do podkreślenia wypowiedzi (jeśli oczywiście chcesz jakieś zdanie szczególnie uwypuklić), używaj zdjęć obrazujących emocje jakie chcesz wzbudzić, ekspresyjnych, melancholijnych.

6. Ostatnia zasada to pamiętaj o video. Nie tylko w social mediach, możesz nawet publikować post w który wpleciesz nagrany filmik. Reklamy które tworzysz będą ciekawe jako krótkie animacje czy video.

Dodaj do powyższych zasad regularność, a jestem przekonana, że internet będzie Twój, a Odbiorcy z chęcią będą wracać do Ciebie i co ważne będą podawać dalej 🙂 

Powrót do góry