Dobre zdjęcie to skuteczna sprzedaż

Dobre zdjęcie to skuteczna sprzedaż

Gwarancją skutecznej sprzedaży on line jest nie tylko dobrze dobrana grupa docelowa, jasna komunikacja z odbiorcami czy ustawienie reklamy, bo jeśli nie masz dobrych, ciekawych zdjęć swojego produktu to skutki Twoich działań będą raczej marne. Ważne żeby zdjęcia przyciągały uwagę, żeby odbiorca oglądające je mówił “muszę to mieć”, najpierw sam oceń swoje zdjęcia, a później pokaż je znajomym żeby dali Ci obiektywną informację zwrotną jak oni widzą Twoje zdjęcia.

Nie musisz od razu zatrudniać fotografa, czy kupować drogi profesjonalny sprzęt fotograficzny, wystarczy że poćwiczysz tworzenie różnych kompozycji z udziałem Twojego produktu, czy zrobisz sesję swoich ubrań w ciekawej scenerii, a wisienka na torcie będzie prosta obróbka w jednej z darmowych aplikacji jak np. Snapseed. Robiąc zdjecia po prostu eksperymentuj, pamiętając o kilku ważnych zasadach:

1. szukaj światła, nie koniecznie chodzi mi tu o pełne słońce bo w nim kolory będą wyblakłe a zdjęcia prześwietlone. Szukaj tego światła przy oknach, jeśli jest mocne słońce to wykorzystaj firankę, która zmiękczy wpadające promienie słoneczne. Jeśli akurat Twoje pomieszczenia są mało naświetlone, możesz zaopatrzeć się w niedrogi zestaw – statyw, żarówka studyjna (wystarczy 85W o świetle 5500k i parasolka).

2. zasada trójpodziału – umieszczaj produkt w którymś z mocnych punktów na siatce w aparacie (w telefonie również można włączyć siatkę co z pewnością ułatwi robienie zdjęć). Umieszczając obiekt w którymś z punktów masz gwarancję że będzie to pierwsza rzecz na którą spojrzy odbiorca, poza tym kompozycja wówczas odbierana jest jako ciekawsza.

3. zadbaj o porządek w tle. Jeśli w tle będzie bałagan, lub chaos kolorów to zdjęcie nie będzie dobre. Zanim zaczniesz sesję zdjęciową zadbaj o każdy szczegół.

Obróbka zdjęć też nie powinna być zaawansowana i przesadzona – jak skupisz się na jasności, podciągnięciu kontrastu, czy ostrości zwykle powinno to wstarczyć żeby zdjęcie było gotowe by ujrzał je świat.

Ja korzystam z Lightroom i Snapseed na telefonie, gdy obrabiam zdjęcia na komputerze również zaczynam od Lightrooma i dopracowuję szczegóły w Photoshopie, głównie w przypadku zdjęć beauty czy fashion.

 

Jeśli zdecydujesz się na zarudnienie fotografa to zanim to zrobisz poproś o rekomendację kogoś znajomego, sprawdź portfolio i poproś o ofertę – nie tylko cenową, ale formalno-prawną jak licencja na zdjęcia. Ważne jest żebyś decydując się na współpracę z fotografem, kierował się wyborem portfolio pod kątem swojej wizji na efekt finalny zdjęć dla Twojego biznesu. 

Powrót do góry