Moje top 5 darmowych banków zdjęć

Moje top 5 darmowych banków zdjęć

Jak często przdałob Ci się jakieś ciekawe darmowe zdjęcie do Twojego wpisu na blogu, na www czy innego kontentu jaki tworzysz? Ja mam swoje TOP 3 darmowe banki zdjęć, poza tym że zdjęcia są bezpłatne to jeszcze jest w czym wybierać. 

Mój faworyt to Unsplash – zdjęcia są różnorodne, zawsze znajdę fotografię której potrzebuję. Wybór jest ogromny.

Zaraz za nim jest Freepik – szeroki wybór zdjęć i grafik, wektorów. Jeśli potrzebuję jakieść grafiki do prezentacji czy stworzenia infografiki to na pewno tu znajdę coś dla siebie.

Na koniec zostawiam Pixaby i Kamboopics.

Takich banków z darmowymi zdjęciami jest więcej, ale według nie te zasługują na szczególną uwagę, ze względu na jakość zdjęć, ich różnorodność i łatwość w ich wyszukiwaniu.

Pamiętaj tylko żeby zawsze sprawdzić jaką licencję daje autor czy bank na zdjęcia. Zwykle występują dwa rodzaje licencji:

– CC0 – możesz wykorzystywać zdjęcia dowolnie, również w celach komercyjnych bez konieczności komunikowania kto jest ich autorem

– CC BY – w tym przypadku wykorzystujesz zdjęcia wedle własnych potrzeb, ale musisz podać ich autora. 

 

Mam dla Ciebie coś jeszcze, wisienkę na torcie – CANVA. Narzędzie do tworzenia grafiki zarówno do mediów społecznościowych czy materiałów reklamowych. Zaprojektujesz tu również ebooka i stworzysz prezentację. W Canvie masz bibliotekę zdjęć, które możesz wykorzystywać do swoich projektów. Osobiście korzystam z niej niemalże codziennie, do czego i Ciebie gorąco zachęcam.

Powrót do góry