Jak przetrwać home office

Jak przetrwać home office

Home office kojarzy się zwykle z pracą w pełnym komforcie I ciszy. Siedząc wygodnie z filiżanką pachnącej kawy przy laptopie. Rzeczywistość często okazuje się być z grubsza odmienna od naszych wyobrażeń czy zdjęć z Instagrama.

Praca w domu to samodyscyplina i koncentracja na celu. A do tego umiejętność oddzielenia życia zawodowego od prywatnego. Jak to osiągnąć? Przeczytaj kilka zasada, które ja sama stosuję:

1. Zaczynaj i kończ pracę o tej samej porze co pracując poza domem. Jeśli normalnie pracujesz od 8 do 16 to podczas home office utrzymaj te same godziny.

2. Wyszykuj się – weź szybki orzeźwiający prysznic, ubierz się wygodnie i schludnie, nie musisz wskakiwać od razu w odprasowaną koszulę, ważne żeby czuć się komfortowo

3. Zjedz na spokojnie pożywne śniadanie. Twój mózg będzie efektywniej pracował, a Ty nie będziesz myśleć o przekąskach co 15 minut.

 

4. Zrób listę rzeczy, które danego dnia masz do zrobienia. Łatwiej będzie Ci się skoncentrować na zadaniach

5. Sprzątanie i pranie może poczekać. Dom to jeden wielki rozpraszacz, a Ty przecież musisz swoją pracę wykonać 

6. Zaplanuj czas na obiad. Jeśli umówiliście się z domownikami na konkretną godzinę to właśnie niej staraj się trzymać. Praca jest ważna, ale Twoje zdrowie i samopoczucie najważniejsze.

7. Przygotuj miejsce do pracy, niech będzie komfortowo i bez rozpraszaczy

8. Rób sobie krótkie przerwy w ciągu dnia. Staraj się co godzinę wstać, rozprostować kości, przeciągnąć, może uda Ci się zażyć świeżego powietrza. Twój kręgosłup Ci podziękuje, a mózg dotleni. 

 

Nauczenie się organizacji czasu pracy w domu, to kwestia czasu i bycia systematycznym. 

Powodzenia!

Powrót do góry