BIZNES W SOCIAL MEDIA – OD CZEGO ZACZĄĆ?

BIZNES W SOCIAL MEDIA – OD CZEGO ZACZĄĆ?

Już wiesz, że social media to w dzisiejszych czasach niezastąpiony nośnik informacji, narzędzie do kreowania wizerunku Twojego i Twojej firmy. 

Chcesz zacząć, ale nie bardzo wiesz jak i od czego? Wcale Ci się nie dziwię. Też zaczynając moją działalność nie wiedziałam. Kilka lat temu też nie wiedziałam, które medium będzie najlepsze dla mojej firmy, gdzie są moi odbiorcy, więc testowałam. Ciebie zachęcam do tego samego, ale w tym wpisie podpowiem Ci jak ułatwić sobie poszukiwania właściwego miejsca w mediach społecznościowych.

Masz do wyboru kilka portali społecznościowych:

1. Facebook

2. Instagram

3. YouTube

4. LinkedIn

5. Twitter

Dwa pierwsze to podstawa, natomiast wiedz że jedno zawsze będzie tym wiodącym. Jedni mają większą skuteczność na Facebooku inni na Instagramie.

Pamietaj, żeby na początku nie rzucać się na testowanie wszystkich możliwych mediów, wybierz jedno maksymalnie dwa, będzie Ci łatwiej nad tym zapanować. 

Jak już wybierzesz swoje miejsce w sieci, zrób sobie plan. Jak nie będziesz planować to  Twoje działania będą mało skuteczne, aż w końcu zabraknie Ci motywacji do rozwijania swoich mediów społecznościowych.

Jak podejść do planowania w kilku krokach:

1. Zastanów się jak przedstawisz siebie i swoją firmę, czyli przygotuj opis zachęcający do współpracy z Tobą i zdjęcie profilowe. Więcej o podstawach prezentowania siebie i swojej marki przeczytasz TUTAJ.

2. Zaplanuj sobie content – rozpisz plan treści/ postów na tydzień. Możesz pokusić się o plan miesięczny w mniejszym stopniu szczegółowy.

3. Zaplanuj formę, czyli kiedy umieszczasz posty, kiedy wstawiasz Stories, kiedy video/live. Wykorzystuj wszystkie dostępne kanały komunikacji z Twoimi odbiorcami, począwszy od słowa pisanego, przez zdjęcia, infografiki, aż po fimy i live’y. Algorytmy mediów społecznościowych doceniają tych, którzy mają ciekawy dla odbiorców content, a ponieważ większość odbiorców woli oglądać niż czytać to VIDEO jest podstawą do tego, żeby docierać do nowych odbiorców. Wiem że to trudne, ale wierz mi że to trudne tylko w Twojej głowie i tylko na począku. 

Masz już wybrane media, przedstawiłeś swoją działalność, rozpisałeś plan działania na miesiąc do przodu. Świetnie! Teraz do dzieła. Nie pozostało Ci nic innego na początek jak zacząć Tworzyć content.

Zasada #1! Niech zamieszczane zdjęcia będą odwzorwaniem treści. 

Zasada #2! Wrzucaj na Stories jakieś smaczki z kulis swojej działalności, ludzie lubią wiedzieć jak funkcjonuje firma “od kuchni”

Zasada #3! Bądź sobą, bądź autentczny. Jak będziesz ściemniać ludzie to wyczują

Zasada #4! Pokaż się, niech Twoja firma nie będzie tylko logo i produktem, dzięki temu zyskasz zaufanie

Zasada #5! Pamiętaj, że social media to tylko część Twojej działalności, nie zaniedbuj swojej strony internetowej, bo to Twoja baza. Odsyłaj odbiorców również do treści na Twojej www

Życzę Ci powodzenia i mocno trzymam kciuki za Twój sukces!

 

ZAPISZ SIĘ I ODBIERZ DARMOWY EBOOK O podstawach instagrama

Dowiedz się na co zwrócić uwagę żeby Twoje posty trafiały do właściwych odbiorców i jak podejść strategicznie do tworzenia swojego biznesu na Instagramie

instagram ebook
Powrót do góry