FACEBOOK – O TYM MUSISZ PAMIĘTAĆ MAJĄC PROFIL FIRMOWY

FACEBOOK – O TYM MUSISZ PAMIĘTAĆ MAJĄC PROFIL FIRMOWY

Prowadzisz firmę, myślisz sobie trzeba powiedzieć światu o tym fakcie. Następstwem tej myśli w większości przypadków będzie założeniue profilu firmowego na Facebook’u. I to bardzo dobry kierunek, bo przecież od czegoś trzeba zacząć, a w Polsce to wiodący serwis social media (według raportu Gemius/PBI). 

ZAPAMIĘTAJ! Twój profil firmowy na Facebook’u jest tak samo ważny jak Twoja strona www, zatem niech pokazuje Twój profesjonalizm i buduje wiarygodność (przeczytaj też o marce osobistej). 

Tworząc profil lub robiąc audyt już posiadanego profilu firmowego, pamiętaj o kilku ważnych zasadach:

1. Informacje o Twojej firmie – koniecznie podaj jak najwięcej danych, napisz w czym pomagasz swoim klientom, czym się wyróżniasz spośród konkurencji, jeśli masz swoją stronę internetową podaj jej adres, wskaż swoją specjalizację/branżę w której działasz. 

2. Zdjęcie profilowe – dobrze przemyśl jakie zdjęcie wstawisz, ponieważ nie powinno się go zbyt często zmieniać, a najlepiej w ogóle, żeby nie wprowadzać chaosu dla odbiorców – większość ludzi to wzrokowcy – nasz mózg prędzej zapamięta zdjęcie niż nazwę Twojej firmy, a jak będzie chciał sobie przypomnieć nazwę żeby Cię odszukać to w pierwszej kolejnosci przywoła na myśl Twoje zdjęcie profilowe 🙂

3. Zdjęcie w tle – możesz je zmieniać wedle potrzeb, jest nośnikiem któy możesz wykorzystać jako reklamę, przypomnienie o wydarzeniu, czy po prostu obrazujący charakter Twojej firmy. Pamiętaj, żeby zdjęcie było spójne z Twoją marką i całym profilem.

4. Ustawienia wiadomości – w sekcji “Wiadomości” masz możliwość ustawienia bota, tj. automat który przywita Twojego odbiorcę po wejściu na profil Twojej firmy,i zachęci do napisania do Ciebie. Możesz również dodać zestaw pytań, które mógłby zadać Ci Twój odbiorca, tym samym otrzyma na nie automatycznie odpowiedź, którą Ty ustawisz w bocie.

 

chatbot messanger

5. Ustaw przycisk “Wezwanie do działania” – wezwanie do działania inaczej CTA (“call to action”), koniecznie ustaw ten przcisk, bo ułatwi on odbiorcom kontakt z Tobą lub pozwoli szybko dotrzeć do Twojej witryny. Na Facebook’u masz do wyboru następujące przyciski do wywołania określonej akcji:

  • Wyślij wiadomość – kontakt przez Messenger
  • Skontaktuj się z nami – wskazujesz witrynę, gdzie użytkownicy znajdą Twoje dane kontaktowe
  • Wyślij email
  • Zadzwoń teraz
  • Dowiedz się więcej – wskazujesz tu swoją witrynę 
  • Zarejestruj się teraz – wskaż link gdzie odbiorcy będą mogli zapisać się d Twojego newslettera
  • kup teraz – możesz przekierować do sklepu
  • Zarezerwuj teraz
 
Przycisk CTA możesz dowolnie zmieniać w zależności od potrzeb w danym momencie.
 
6. Promuj posty – niestety ruch organiczny nie przyniesie Ci sławy na Facebook’u. Chcąc pozyskiwać klientów na swoje usługi czy produkty, musisz zainwestować w reklamę. Masz możliwość promować swoje posty, wystarczy kliknąć przycisk “Promuj” pod postem, wybrać grupę docelową i już. To “i już” musi być jednak przemyślane – nie promuj posta do odbiorców, którzy lubią Twoją stronę, stwórz samodzielnie swoją grupę docelową – wybierz płeć, wiek, region, zainteresowania. Zanim stworzysz grupę odbiorców reklamy musisz znać swoją grupę docelową – kto ma kupić Twój produkt, a właściwie kto chciałby go kupić. Właściwe określenie grupy odbiorców to klucz do sukcesu – może okazać się że wydasz na reklamę 100 zł a zarobisz 5000 zł. Ważne! Promuj posty, które są najbardziej atrakcyjne dla Twoich odbiorców. 

 

7. Korzystaj ze Stories – algorytmy od razu Cię polubią, w szczególności jeśli będziesz w Stories umieszczać video. 

8. Umieszczaj filmy również na swoim profilu – Facebook uważa, że odbiorcy chętniej oglądają treści niż je czytają, dlatego publikując video/live’y możesz sprawić, że Twój profil nagle zostanie odkryty przez rzesze odbiorców.

zapisz się i odbierz ebook
"jak zaistnieć na instagramie?"

Powrót do góry