Marka osobista a social media

Marka osobista a social media

Jesteś Ty i Twoja marka, w świecie on line jesteście jednością, naczyniami powiązanymi. To w jaki sposób prezentujesz się na swoich prywatnych profilach w mediach społecznościowych ma wpływ na postrzeganie Twojej marki. 

Na profilach firmowych prezentujesz się jako profesjonalistę w danej dziedzinie, budujesz wizerunek jaki chcesz aby Twoi odbiorcy kupowali. A tu nagle odbiorcy chcąc Cię lepiej poznać, wchodzą na Twoje profile prywatne i czar pryska, bo nagle okazuje się że przestajesz być wiarygodny. Prowadząc firmę z wykorzystaniem social mediów, zadbaj o kilka ważnych rzeczy:

1. Jeśli chcesz być postrzegany jako ekspert w danej dziedzinie, to pokazuj to też na swoim profilu osobistym – w BIO nawiąż czym się zajmujesz, jaką firmę prowadzisz. Pamiętaj, że ludzie znajdą Cię nie tylko na Facebooku, warto pamiętać o Linkedin czy Instagramie, Tweeterze. 

2. Jeśli np. Twoja firma zajmue się ekologiczną żywności czy propaguje zdrowy tryb życia, to pamiętaj żeby podobne wartości wyznawać również na swoich profilach prywtnych. Bądź autentyczny, a odbiorcy będą Ci ufać.

3. Uważaj na zdjęcia, na których oznaczają Cię Twoi znajomi – nie daj się skompromitować. Prowadząc własny biznes, musisz “mieć oczy wokól głowy” jeśli chodzi o Twój wizerunek.

4. Twoja marka osobista to nie tylko Twoje zdjęcia, to również to co mówisz. Zatem biorąc udział w dyskusji, miej zawsze z tyłu głowy dobro swojej marki. To również Twoja energia, charyzma, którą przekazujesz poprzez różne media- zdjęcia, film, treści.

Podsumowując – marka osobista to TY – wizualnie, mentalnie, emocjonalnie. Marki osobistej nie buduje się w 1 dzień, to proces i masa Twojej pracy. Warto jednak o nią zadbać, bo zależy od tego sukces Twojego biznesu. 

Powrót do góry